BEST

BEST, Board of European Students of Technology, Avrupa’daki saygın üniversitelerde yer alan, kar amacı gütmeyen ve politik olmayan uluslararası bir öğrenci organizasyonudur. 1989 yılından bu yana Avrupa’nın her tarafından öğrencilere iletişim, dayanışma ve tamamlayıcı eğitim fırsatları sunmaktadır.

33 farklı ülkeden 96 Yerel BEST Grubu’yla BEST, organize, dinamik ve açık fikirli gençlerden oluşan büyük bir öğrenci ağıdır.

BEST’in amacı Avrupalı teknoloji öğrencilerinin daha uluslararası kafayapısına ulaşmasını sağlamak, Avrupa kültürlerini daha iyi anlayarak uluslarası platformlarda çalışma kapasitelerini arttırmaktır. Bu amaçla BEST, farklı ülkelerden öğrencilerin akademik etkinlikler, eğitim sempozyumları ve mühendislik yarışmaları gibi etkinliklerle birbirleriyle tanışmaları ve birlikte çalışmaları için fırsatlar oluşturur. Ayrıca uluslararası kariyer desteği, kariyer günleri gibi etkinliklerle öğrencilere kariyer desteği sağlar.

BEST’in en büyük önceliği Avrupa’nın her tarafından öğrencilere yüksek kalitede hizmetler sunmaktır. Bunu sağlarken de BEST üçgeni adı verilen ‘öğrenci – üniversite – şirket’ üçlüsünü tüm etkinliklerinde bir araya getirir.

Daha fazla bilgi için : http://www.best.eu.org/